KURSY JĘZYKOWE

O NAS

STOWARZYSZENIE

 

Instytut Wschodnich Inicjatyw (IWI) powstał w 2010 roku w Krakowie, by wspierać rozwój współpracy oraz wymianę doświadczeń pomiędzy krajami Unii Europejskiej a obszarem Europy Środkowo-Wschodniej, Kaukazu i Azji Centralnej. Działania podejmowane w celu promowania i demitologizowania obszaru byłego ZSRR obejmują m.in.: międzynarodowe projekty społeczno-kulturalne, spotkania tematyczne, festiwale, wizyty studyjne, a także szkolenia. Odwiedź naszą stronę internetową i dowiedz się więcej o zrealizowanych projektach.

 

Jednym z naszych projektów jest Fabryka Języka, czyli innowacyjne kursy języka rosyjskiego i ukraińskiego w Krakowie. Pilotażowy kurs językowy odbył się w 2011 roku. Nasi lektorzy raz w tygodniu spotykali się z kursantami w kawiarni „Ptasiek” na krakowskim Kazimierzu, gdzie przy filiżance kawy zgłębiali tajemnice języka i kultury rosyjskiej. Fabrykę Języka tworzą doświadczeni lektorzy i native speakerzy, a dzięki pozytywnym doświadczeniom z lat poprzednich oraz sugestiom kursantów pracujemy nad dalszym rozwinięciem proponowanej przez nas oferty.

 

Uczestnicy kursów językowych mogą zaangażować się także w projekty społeczno-kulturalne, edukacyjne i międzynarodowe realizowane przez Instytut Wschodnich Inicjatyw, dzięki czemu będą mieli okazję zapoznać się z kulturą rosyjskiego obszaru językowego oraz porozmawiać z uczestnikami projektów z krajów Wspólnoty Niepodległych Państw.

 

 

METODY PRACY

 

Głównym celem dydaktycznym zajęć prowadzonych w ramach Fabryki Języka jest nauczanie języka rosyjskiego i ukraińskiego w oparciu o innowacyjne techniki i metody nauczania. Dla osiągnięcia tego celu zapewniamy wysoki poziom nauczania, połączenie teoretycznej i praktycznej wiedzy, a także nacisk na przyswajanie żywego języka używanego w konkretnych sytuacjach życiowych.

 

Nasze metody są nastawione na jednoczesne opanowanie czterech kluczowych sprawności językowych (czytanie, pisanie, mówienie, słuchanie), a także przyswojenie struktur gramatycznych. Rozwijamy zdolności komunikacyjne, stąd różnorodność dialogów, symulacji, gier oraz dyskusji prowadzonych w parach i w małych grupach. Dodatkowo oferujemy konwersacje tematyczne prowadzone przez native speakerów, co pozwoli doskonalić mówienie, akcent, a także przełamywać bariery językowe.

 

Wykorzystujemy metody audiowizualne i media w nauczaniu języków, gdyż w dobie cywilizacji opartej na społeczeństwie informacyjnym ważne jest sięganie do metod wykorzystujących środki społecznego komunikowania o szerokim zasięgu, takie jak prasa, radio, telewizja i Internet, ale także książka, sztuka i film, które stanowią integralne elementy kultury masowej.